| Weight | 75 g |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 10 cm |
| Quantity | 10 ml, 30 ml |
| Potency | 1000 CH, 10M CH, 12 CH, 200 CH, 30 CH, 50M CH, 6 CH, CM CH, Q |
| Age | |
| Brand | |
| Disease | Bed Sores, Indigestion/Acidity/Gas, Piles & Fissures, Rash/Itch/Urticaria/Hives, Tonsilitis & Throat Pain |
| Form | |
| Gender | Unisex |
| Manufacturer | |
| Other Names | acid carb, Acid Carbolicum, Acidum Carbolicum, carbolic acid, carbolicum acid |
| Pack | Bottle |
| Product Range | Dilutions, Homeopathy, Mother Tinctures |
| Uses For | Cough & Cold, Diabetes Care, Fever & Pain Management, Kidney Care, Mind Care, Stomach Care |
Dr. Willmar Schwabe India Acidum Carbolicum
₹90.00 – ₹120.00Price range: ₹90.00 through ₹120.00
Categories: Bed Sores, Cough & Cold, Diabetes, Diabetes Care, Diabetic Medicines, Dilution, Dilutions, Dr. Willmar Schwabe India, Fever & Pain Management, Homeopathy, Indigestion/Acidity/Gas, Kidney Care, Mind Care, Mother Tincture, Mother Tinctures, Piles & Fissures, Rash/Itch/Urticaria/Hives, Stomach Care, Tonsilitis & Throat Pain
Additional information
Reviews (0)
Be the first to review “Dr. Willmar Schwabe India Acidum Carbolicum” Cancel reply
Related products
₹95.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Acne & Pimples
₹100.00 – ₹165.00Price range: ₹100.00 through ₹165.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Acne & Pimples
₹100.00 – ₹105.00Price range: ₹100.00 through ₹105.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00 – ₹125.00Price range: ₹95.00 through ₹125.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Acne & Pimples
₹95.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00 – ₹125.00Price range: ₹95.00 through ₹125.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
₹95.00 – ₹405.00Price range: ₹95.00 through ₹405.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00 – ₹150.00Price range: ₹95.00 through ₹150.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00 – ₹140.00Price range: ₹95.00 through ₹140.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Cold & Cough
₹100.00 – ₹365.00Price range: ₹100.00 through ₹365.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page














Reviews
There are no reviews yet.