| Weight | 75 g |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 10 cm |
| Quantity | 20 gm, 30 ml |
| Potency | 1000 CH, 12 CH, 200 CH, 30 CH, 3X, 6 CH, 6X |
| Age | |
| Brand | |
| Disease | Anxiety & Depression, Arthritis & Rheumatism, Back & Knee Pain, Flu & Fever |
| Form | |
| Gender | Unisex |
| Manufacturer | |
| Other Names | nat salic, Nat Salicy, Natrium Salicyclicum, Natrum Salicylicum |
| Pack | Bottle |
| Product Range | Dilutions, Homeopathy, Trituration Tablets |
| Uses For | Fever & Pain Management, Skin Care |
Dr. Willmar Schwabe India Natrum Salicylicum
₹100.00 – ₹135.00Price range: ₹100.00 through ₹135.00
Additional information
Reviews (0)
Be the first to review “Dr. Willmar Schwabe India Natrum Salicylicum” Cancel reply
Related products
Allergic Rhinitis
₹95.00 – ₹125.00Price range: ₹95.00 through ₹125.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Anaemia
₹95.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
₹95.00 – ₹315.00Price range: ₹95.00 through ₹315.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Baby Care
₹95.00 – ₹140.00Price range: ₹95.00 through ₹140.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
₹95.00 – ₹210.00Price range: ₹95.00 through ₹210.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Bad Breath
₹95.00 – ₹315.00Price range: ₹95.00 through ₹315.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00 – ₹265.00Price range: ₹95.00 through ₹265.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Arthritis & Rheumatism
₹95.00 – ₹150.00Price range: ₹95.00 through ₹150.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00 – ₹240.00Price range: ₹95.00 through ₹240.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00 – ₹125.00Price range: ₹95.00 through ₹125.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Acne & Pimples
₹95.00 – ₹140.00Price range: ₹95.00 through ₹140.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Back & Knee Pain
₹95.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page


















Reviews
There are no reviews yet.