| Weight | 58 g |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 9 cm |
| Quantity | 11 ml, 20 ml |
| Potency | 1000 CH, 10M CH, 200 CH, 30 CH, 3X, 6 CH, CM CH, Q |
| Age | |
| Brand | |
| Disease | |
| Form | |
| Gender | Unisex |
| Manufacturer | |
| Other Names | hamam Vir, Hamamelis, Hamamelis V, Hamamelis Virg, Hamamelis Virginiana, Hamamelis Virginica |
| Pack | Bottle |
| Product Range | Dilutions, Mother Tinctures |
| Uses For | Rectum & Piles, Skin Care, Women Care |
Dr. Reckeweg Hamamelis Virginica
₹135.00
Additional information
Reviews (0)
Be the first to review “Dr. Reckeweg Hamamelis Virginica” Cancel reply
Related products
Biochemic Tablet
₹95.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00 – ₹125.00Price range: ₹95.00 through ₹125.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00 – ₹140.00Price range: ₹95.00 through ₹140.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00 – ₹210.00Price range: ₹95.00 through ₹210.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
₹95.00 – ₹315.00Price range: ₹95.00 through ₹315.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00 – ₹125.00Price range: ₹95.00 through ₹125.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Anxiety & Depression
₹95.00 – ₹125.00Price range: ₹95.00 through ₹125.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00 – ₹330.00Price range: ₹95.00 through ₹330.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00 – ₹265.00Price range: ₹95.00 through ₹265.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Arthritis & Rheumatism
₹95.00 – ₹265.00Price range: ₹95.00 through ₹265.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00 – ₹695.00Price range: ₹95.00 through ₹695.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Back & Knee Pain
₹95.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
There are no reviews yet.