| Weight | 82 g |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 10 cm |
| Quantity | 30 ml |
| Potency | 1000 CH, 12 CH, 200 CH, 3 CH, 30 CH, 6 CH, Q |
| Age | |
| Brand | |
| Form | |
| Gender | Unisex |
| Manufacturer | |
| Other Names | Mentha Pip, Mentha Piperita |
| Pack | Bottle |
| Product Range | Dilutions, Mother Tinctures |
| Uses For | Cough & Cold, Respiratory Care, Skin Care, Stomach Care |
SBL Mentha Piperita
₹100.00 – ₹105.00Price range: ₹100.00 through ₹105.00
Categories: Cough & Cold, Dilution, Dilutions, Health Conditions, Homeopathy, Mother Tincture, Mother Tinctures, Respiratory Care, SBL, Skin Care, Stomach Care
Additional information
Reviews (0)
Be the first to review “SBL Mentha Piperita” Cancel reply
Related products
Baby Care
₹100.00 – ₹105.00Price range: ₹100.00 through ₹105.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Cough & Cold
₹100.00 – ₹280.00Price range: ₹100.00 through ₹280.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Anaemia
₹95.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Acne & Pimples
₹100.00 – ₹110.00Price range: ₹100.00 through ₹110.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Biochemic Tablet
₹95.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
₹95.00 – ₹150.00Price range: ₹95.00 through ₹150.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Acne & Pimples
₹100.00 – ₹105.00Price range: ₹100.00 through ₹105.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BJain
₹95.00 – ₹125.00Price range: ₹95.00 through ₹125.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Anxiety & Depression
₹100.00 – ₹150.00Price range: ₹100.00 through ₹150.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Cold & Cough
₹100.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page















Reviews
There are no reviews yet.